Jak se daří Sdílenu

Co vám při studiu učitelství chybí? Jakou změnu byste uvítali v předmětu Základy psychologie? Chtěli byste poznat spolužáky z jiných ročníků a ostatních kombinací? Takové otázky, jsme si kladli na nedávné schůzce Sdílena.

1. 7. 2021 studenti učitelství

Bez popisku

Sdílenu se už mnohé podařilo

Sdíleno je spolek studentů učitelství přírodovědecké fakulty. O jeho vzniku si můžete přečíst v tomto článku. Hlavní myšlenka – vytvořit prostor k diskusi o studiu učitelství a komunikační síť mezi studenty navzájem i mezi studenty a vyučujícími – zůstává stejná. Nové jsou však tváře ve vedení Sdílena.

Původní zakladatelé, v čele s Vladimírou Šťastnou, již úspěšně absolvovali a nyní  se naplno vrhají do radostí a starostí učitelské profese. Vedení spolku jsme proto přebrali my, mladší aktivní studenti - naše profily najdete na Facebooku a Instagramu. Přilákala nás myšlenka propojovat komunitu budoucích učitelů na PřF MU a také  skvělé úspěchy Sdílena v oblasti pedagogicko-psychologických předmětů, které teď zastřešuje odborný dohled Hany Vrtalové.

Co se ve Sdílenu děje nyní

Našim hlavním cílem je, aby se budoucím učitelům na přírodovědě studovalo co nejlépe. Proto jsme hned na úvod zorganizovali veřejné střetnutí. Hlavním tématem byl povinný bakalářský předmět Základy psychologie. Zdá se nám užitečné, aby byl více praktický a zaměřený na aplikace ve třídě. Také jsme se věnovali celkové koncepci učitelského studia.

Ze schůzky si tak odnášíme mnoho podnětů na další setkání. Srdečně Vás zveme, abyste i Vy přišli sdílet svůj názor. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu. Společná setkání však nejsou naší jedinou aktivitou. Doufáme, že nám situace příští rok umožní pořádat i inspirativní diskuse s odborníky z praxe a také méně formální střetnutí studentů. Rádi Vás na nich uvidíme!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info