Teachbuilding

Studenti prvního ročníku učitelských oborů Přírodovědecké fakulty MU zažili seznamovací víkendový kurz v Univerzitním centru Telč. Přečtěte si, proč tahle iniciativa vznikla, jaký program studenti absolvovali a jestli se organizátorům povedlo naplnit zamýšlené cíle. 

14. 11. 2021 žáci ZŠ a SŠ studenti učitelství

Bez popisku

První ročník seznamovacího kurzu Teachbuilding úspěšně proběhl 24.–26.9.2021. Dvacet čtyři studentů prvního ročníku učitelských oborů Přírodovědecké fakulty MU zažilo úvodní víkendový pobyt v Univerzitním centru Telč. 

Hlavním cílem organizátorů bylo podpořit  studenty prvních ročníků  a motivovat je ve  vytrvalosti na cestě k učitelskému povolání. Povedlo se! Účastníci se navzájem poznali,   zjistili, co je láká na učitelské profesi, zažili inspirativní výuku a měli možnost diskutovat s učiteli z praxe.

Proč Teachbuilding vznikl

Přírodovědecká fakulta MU se dlouhodobě snaží o co nejkvalitnější přípravu budoucích učitelů. Jednou z cest je vytváření pevné učitelské komunity. Studenti oborů zaměřených na vzdělávání se mohou  snadnou cítit osaměle mezi studenty převažujících odborných předmětů. Organizátoři Teachbuildingu se proto rozhodli ukázat studentům hned na začátku prvního ročníku, že nejsou na fakultě sami a  poskytnout jim užitečné rady, jak zvládnout  náročné studium. Ukázkami kvalitně připravené výuky a rozhovory s učiteli z praxe, měli studenti možnost přesvědčit se o tom jak skvělé může být učitelské povolání.

Bez popisku

Jak vše probíhalo

Víkendový program byl důmyslně vyvážený. Na jedné straně odborné aktivity o učitelství a studiu samotném, na straně druhé zábavné hry pro uvolnění atmosféry a podporu kolektivu. Účastníci si změřili síly při pohybových činnostech, dokonce vyrazili na noční hru po Telči. Dozvěděli se, jak probíhají předměty pedagogicko-psychologického základu a které je vhodné absolvovat nepovinně. Dostali rady, jak zvládat studium, na koho se obrátit pro pomoc a zažili také ukázkovou hodinu předmětu Inspiratorium pro učitele. Zamýšleli se, co je táhne k učitelskému povolání a napsali o tom dopis svému budoucímu já. Víkend vyvrcholil příjezdem třech učitelů z praxe, kteří mluvili o svých zkušenostech a účastníci s nimi mohli diskutovat. 

Teachbuilding byl úspěšný

Organizátoři hodnotí víkend velice pozitivně. Sledovali skvělou atmosféru, studenti se aktivně zapojili do programu. Účastníci se shodli na tom, že získali motivaci vydat se na cestu  k učitelské profesi, neboť se po prvních dvou týdnech, které v té chvíli měli za sebou, cítili značně ztraceni. Na Teachbuildingu poznali přátele, se kterými mají chuť dále studovat. Někteří se poprvé do hloubky zamysleli, proč vlastně chtějí učit. Největší úspěch určitě zaznamenala diskuse s pedagogy. Studenti měli tolik otázek, že v daném času se nestihli všechny zodpovědět. Úspěch Teachbuildingu nejlépe vystihuje vyjádření jednoho studenta, který naznal, že po prvních dvou týdnech chtěl studium vzdát, ale díky tomuto setkání bude ve studiu pokračovat. 

Bez popisku

Co bude dál

Historicky první víkendový pobyt  pro začínající studenty učitelství dopadl výborně. Organizátoři se už těší na další ročník a doufají, že se z Teachbuildingu stane dlouhodobá tradice. Jestli se chystáte studovat učitelský obor na Přírodovědecké fakultě MU, nebo znáte někoho takového, doporučte mu Teachbuilding jako skvělý první krok do studia.

Pokud máte chuť zjistit víc, klikněte na Facebooku Teachbuildingu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info