Prostor J4

Zajímá vás co se skrývá pod tajemným označením J4? Pokud jste fanoušky šachu, možná byste se pokusili najít toto políčko na šachovnici, pokud jste většími fanoušky šachu, nejspíš byste si velmi rychle uvědomili, že takové políčko by bylo zcela mimo hrací plánek. Takový prostor je. Trochu mimo plánek, trochu mimo šachovnici a trochu snad mimo naše zažité způsoby.

19. 9. 2021 studenti učitelství

Bez popisku

Abychom přestali napínat a filozofovat, v areálu přírodovědecké fakulty najdete učebnu, která je schovaná v budově knihovny. Musíte vyjít několikatery schody, ale to co na konci najdete, vás bude pravděpodobně zajímat.

Vyučují se zde totiž pedagogické předměty. Nečekejte ale dlouhé přednášky a nekonečné zápisy do sešitů. Předměty, které se zde vyučují jsou orientované prakticky a soustředí se na všechno, co by mohl učitel potřebovat, ale co už se často nestihne v běžných odborných předmětech probrat. 

Můžete zde absolvovat inspiratorium pro učitele, které je součásti pedagogicko-psychologického základu a pro některé studenty je hned na začátku tím prvním přátelským přivítáním na univerzitě. Najdou se zde ale i zcela volitelné předměty. Pokud student cítí, že je jeho slabostí nervozita při výstupech před publikem, dostane příležitost a prostor, aby na sobě v tomto směru zapracoval v předmětu Komunikační trénink, který se vyučuje v podzimním semestru. 

Dále se zde také můžete naučit lépe řešit konfliktní situace nebo pracovat se skupinovou dynamikou. Některé kurzy dokáží zajistit, že vás už při vyučování nic nerozhodí nebo, že svými prezentacemi nadchnete každého znuděného středoškoláka, kterého vám práce ve školství postaví do cesty.

Zkrátka, dostane se zde pomoci každému, kdo o ni požádá. Krom předmětů se skupina kolem Prostoru J4 zapojuje i do mnoha vzdělávacích a vědecko-popularizačních projektů, z nichž můžeme znát například Science Slam.

Kdo za tímto vším stojí? Prostor by byl jen prázdnou místností bez týmu, který mu vdechuje duši. Skupinu mladých lidí spojuje zvědavost, hravost a neutuchající nadšení pro to, aby bylo vzdělávání efektivní a přitom doopravdy zábavné.

Pokud vás Prostor J4 zaujal, můžete je najít i na Facebooku.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info