Prázdninová škola Lipnice

Prázdninová škola Lipnice je známá také jako Zážitkovka. Název je dokonalý. Lipnické kurzy nabízejí zážitky, které člověku mění pohled na sebe sama, na skupinu, s kterou spolupracují, na celý okolitý svět. To je konec konců cílem zážitkové pedagogiky, prožít dobrodružství a vyjít z něj obohacen.

18. 6. 2022 žáci ZŠ a SŠ učitelé ZŠ a SŠ studenti učitelství

Bez popisku

Říká se: „Co slyším, to zapomenu. Co vidím, to si zapamatuji. A to, co zažiji, to dokážu použít.” Toto heslo vystihuje kurzy Prázdninové školy Lipnice. Účastníci prostřednictvím aktivit získávají silné zážitky, přes které poznávají sami sebe i svět kolem. Rozvíjí i svou tvořivost a odvahu postavit se sami za sebe i za druhé. Během letních prázdnin nabízí Zážitkovka spoustu kurzů pro děti, mládež i dospělé. Stačí si vybrat!

Zážitkovka může zprostředkovat úžasný start pro novou třídu. Nic předse nestmelí kolektiv lépe než společné překonávání výzev, brodění blátem a zasloužený pocit vítězství. Na této stránce naleznete cestu, jak tento prožitek dopřát svým žákům.

Za desítky let existence, organizace shromáždila velice kvalitní know-how o zážitkové pedagogice. Ta je velmi přínosná i pro učitele. Mohou ji využít jako skvělý nástroj k výchově a vzdělávání svých žáků. Prázdninová škola Lipnice nabízí Certifikovaný kurz zážitkové pedagogiky akreditovaný MŠMT. Výcvik proběhne například v Brně v řadě pěti podzimních víkendů příštího školního roku. Podzim je však daleko, můžete však hned sáhnout po materiálech věnujících se zážitkové pedagogice.

Jestli vás kurzy zaujaly, ale cena je příliš vysoká, nezoufejte, podívejte se na Lipnický stipendijní fond. Prohlédněte si také zbytek stránky Zážitkovky, určite naleznete další vzrušující informace a pozvánky na nové dobrodružství.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info