Seminář z praktické pedagogiky

2 kredity

XS095, jarní semestr

2 hodiny týdně, zápočet

2. 12. 2021 Mgr. studium

Bez popisku

Podívejte se na předmět v ISu.

Co se dozvíte?

Předmět posluchače zavede na různé brněnské střední školy a umožní jim vidět výuku takovou, jaká doopravdy je. Posadíte se přímo do tříd do probíhající výuky a po ní dostanete možnost si povídat s vyučujícím, který je připravený zodpovědět vaše dotazy. Výběr škol je pestrý, čekají vás gymnázia i učiliště.

Jak samotný předmět probíhá?

Dopředu víte, jakou školu navštívíte příště a v ten den ráno se sejdete přímo před danou školou nebo v jejím vestibulu. Následně se vydáte do výuky, učitelů bývá domluveno více, abyste měli šanci navštívit předmět, kterého se týká vaše aprobace. Podíváte se na hodinu, následně je učitel k dispozici ke konzultaci a nakonec se spolužáky provedete krátkou diskusi o proběhlé hodině. Ke konci semestru vás čekají, tentokrát už na půdě fakulty, krátké výstupy, které jsou podmínkou získání zápočtu.

Proč si vybrat právě tento předmět?

Během semestru můžete nahlédnout do výuky mnoha různých učitelů na různých typech škol. Můžete získat zkušenosti, odpovědi na spoustu otázek a lepší představu o tom, jak se kde učí. V budoucnu si tak můžete snáz vybrat typ školy nebo přímo školu, kde byste se chtěli ucházet o místo.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info