Dílna improvizace

4 kredity

FF:PG_IMPR_MU, podzimní i jarní semestr

4 x 4hodinový blok za semestr, zápočet

2. 12. 2021 Mgr. studium

Bez popisku

Podívejte se na předmět v ISu.

Co se dozvíte?

Předmět je postaven okolo různých improvizačních technik vycházejících z divadelního prostředí a zabývá se např. prací s vlastní nervozitou, neverbální komunikací nebo prací s emocemi. Postupně projdete různé nástroje, principy a techniky a sami si je na vlastní kůži dostatečně procvičíte.

Jak samotný předmět probíhá?

Hodiny probíhají jako aktivní trénink improvizace, ať už individuálně, ve skupinkách či společně. Dozvíte se základní teorii, ale nečekejte, že budete často jen poslouchat. Od začátku dvouhodinovky do konce se budete aktivně zapojovat do všech improvizačních cvičení. Požadavkem pro zápočet je jednostránková esej jako reflexe vámi vybraného probraného tématu. Na konci semestru se také koná besídka, kde si můžete zkusit improvizaci před publikem.

Proč si vybrat právě tento předmět?

Ve výuce učitel potřebuje umět improvizovat. Ať už reagujete na nenadálé situace pohotově, nebo vás vyvedou z míry, může být prospěšné se v improvizaci procvičit a získat nástroje, se kterými můžete v budoucnu dál pracovat. Získáte větší sebevědomí v projevu před lidmi a naučíte se vnímat svůj hlas a tělo. Samotný předmět je zajímavý, zábavný a vedou jej zkušení vyučující.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info