Didaktická technika

2 kredity

XS170, podzimní semestr

2 hodiny týdně, zápočet

10. 1. 2022 Mgr. studium

Bez popisku

Podívejte se na předmět v ISu.

Co se dozvíte?

Cílem předmětu je získat přehled technologií, které mohou učitelé využít ve výuce na střední škole. Naučíte se základní práci s LaTeXem, zjistíte třeba, jaká existuje projekční technika a podle čeho vybrat dataprojektor nebo jaké technologické vychytávky můžou využít učitelé přírodovědných předmětů a kolik stojí. Nemusíte být technický nadšenec, předmět je koncipovaný tak, aby byl pro každého.

Jak samotný předmět probíhá?

Předmět je rozdělen do tří různých výukových forem: přednáška, cvičení (při práci s LaTeXem), prezentace studentských výstupů. Každý student musí pro ukončení předmětu krátce prezentovat téma z didaktické techniky a to např. využitím animací nebo zajímavé mobilní aplikace.

Proč si vybrat právě tento předmět?

Každý učitel využívá během své práce technická zařízení, je tedy dobré mít o ní základní přehled a vědět, co je dostupné na trhu. V předmětu dostanete spoustu zajímavých tipů na to, co by se mohly hodit pořídit do výuky, na zajímavé aplikace či webové stránky. Přínosná je zkušenost s LaTeXem, díky které můžete objevit užitečný pracovní nástroj.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info