Biomania

Biomania je studentská nezisková organizace založená studenty Přírodovědecké fakulty MU, jejímž hlavním cílem je propojovat studenty biologických a lékařských oborů z České republiky a okolních států. Původně tato organizace vznikla z recese, proto má ve svém logu kachnu. Zpočátku Biomania pořádala pouze studentské párty, ale nyní organizuje i vědecké konference pro studenty.

2. 1. 2022 učitelé ZŠ a SŠ studenti učitelství

Foto: Biomania

Studentská vědecká konference 

Biomania od roku 2010 pořádá pravidelně Studentskou vědeckou konferenci (Student Scientific Meeting), kterou tradičně zaštiťuje děkan Přírodovědecké fakulty MU. Konferenci pořádají studenti pro studenty v prostředí brněnského planetária. Zahraniční hosté i místní odborníci zde přednášejí o tématech souvisejících s biotechnologiemi a biomedicínou. Konference má ambici stát se významnou platformou pro mladé vědce a studenty přírodních věd z regionu střední Evropy, kde by mohli sdílet výsledky své práce, diskutovat o pokrocích ve vědě a získat nápady k nastartování vlastních vědeckých projektů či kariéry.

O tom, že se cíle konference –⁠ propojovat a oslovovat –⁠ daří naplňovat, hovoří například příběh studentů z Generace Mendel. Tito studenti se poprvé potkali na Studentské vědecké konferenci v roce 2019, kde je nadchla přednáška od ambasadora mezinárodní soutěže syntetické biologie iGEM. Vytvořili tým nazvaný Generace Mendel, přihlásili se do této soutěže a dvakrát po sobě získali zlatou medaili.

Termín dalšího ročníku Studentské vědecké konference a všechny důležité informace najdete na stránkách biomania.cz. Vyplatí se také sledovat Facebook Biomanie, kde se objevují mimo jiné zajímavé studijní a pracovní nabídky z různých laboratoří i odkazy na zajímavé články z oblasti přírodních věd.

Zelený kampus

Biomania navíc přispívá ke zlepšení životního prostoru v kampusu MU v Brně-Bohunicích a ke snížení ekologické stopy MU. V rámci projektu Zelený kampus byl například zaveden systém pro třídění odpadu v kampusu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info