Platí stále ještě, jaký učitel, takový žák?

  • 23. března 2022
    17:00 – 19:00
  • Univerzitní kampus Masarykovy univerzity, Kamenice 5, Brno–Bohunice, budova D29, 2. nadzemní patro, posluchárna 252 (učebna RCX1)
Odpoledne s chemií aneb Chemická kavárna
Bez popisku

Zveme Vás na Odpoledne s chemií s Ing. Květoslavou Stejskalovou, CSc. z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského, která se věnuje popularizaci a vzdělávání pro cílové skupiny od dětí přes žáky ZŠ/SŠ až po zájemce z řad vysokoškoláků a veřejnosti.

O čem kavárna bude?

Chemie se dá učit tak, že odradí, ale dá se učit i tak, že nadchne. Ve vzdělávacím týmu PEXED (Popularization EXperimental EDucation) v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR tvoří programy od MŠ až po SŠ, na které jezdí pedagogové a žáci takříkajíc od Aše po Ostravu a řada z nich se potom opakovaně vrací. Občas slýchají od žáků na workshopu, že je to hrozně jednoduché, ale že jim to nikdy nikdo takhle neřekl, nevysvětlil, neukázal. Ptáme se, proč? Bez chemie se jako společnost neobejdeme. Co tedy udělat, aby se bez ní neobešli vaši žáci a někteří si ji zvolili za své životní povolání? Přednáška představí i zcela konkrétní inspirativní programy a ukázky a také jak popularizují témata spojená s Jaroslavem Heyrovským a polarografii.

Kapacita je omezená, na akci je potřeba se dopředu přihlásit.

 

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info