Kdo si hraje, nezlobí, aneb Online hry v hodinách chemie

  • 22. února 2023
    17:00 – 19:00
  • Univerzitní kampus Masarykovy univerzity, Kamenice 5, Brno–Bohunice, budova D29, 2. nadzemní patro, posluchárna 252 (učebna RCX1)
Odpoledne s chemií aneb Chemická kavárna
Bez popisku

Zveme Vás na Odpoledne s chemií s RNDr. Irenou Chlebounovou z Katedry učitelství a didaktiky biologie, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

O čem kavárna bude?

Generace současných školáků vyrůstá obklopena digitálními technologiemi. Školám nezbývá nic jiného než se s tímto fenoménem nějak vyrovnat. Jedna z možností, jak využít oblíbenosti online her pro výuku a přitom podporovat vzájemné vztahy, je hrát tyto hry s žáky řízeně a za odměnu. Učitelé tak mají možnost zorganizovat týmovou práci a nastavit obsah znalostí, které chtějí hrou ve zvoleném předmětu upevňovat. Je na nich vybrat takovou frekvenci hraní her, která bude pro vyučovaný předmět motivační a zároveň z hlediska výukových metod daného předmětu obohacující. Autorka příspěvku vytvořila několik online únikových her pro výuku chemie a biologie na vyšším gymnáziu a ověřila je ve svých hodinách. Při přednášce se dozvíte, jak takovou online hru připravit a kolik času to zabere.

Kapacita je omezená, na akci je potřeba se dopředu přihlásit.

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info