Matematický Náboj

Náboj se již od roku 2005 pravidelně koná ve více zemích, mezi něž kromě Česka a Slovenska patří například Polsko a Maďarsko. Účastní se ho týmy z více než 10 států světa. Umožňuje tak soutěžícím jedinečnou příležitost porovnat si své matematické dovednosti se svými zahraničními vrstevníky. Ačkoli se primárně vyhodnocuje na lokální úrovni, mezinárodní srovnání soutěži dodává ještě větší Náboj.

18. 4. 2024 Berenika Chromá žáci ZŠ a SŠ učitelé ZŠ a SŠ

Bez popisku

Aktuální ročník proběhne: 19. dubna 2024

Registrace je otevřena od 18. března 2024.

Pro koho?

Pětičlenné týmy středoškoláků reprezentující jednotlivé školy soutěží ve dvou kategoriích – Junioři a Senioři. V kategorii Junioři mohou soutěžit pouze týmy, jejichž členové jsou žáci nejvýše druhého ročníku SŠ. V kategorii Senioři mohou soutěžit týmy středoškoláků v libovolném složení.

Kdy a kde?

Soutěž se odehrává během jednoho dne v březnu či dubnu. V České republice Náboj probíhá na dvou soutěžních místech, a to v Praze a v Opavě.

Info

Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží na jednom ze soutěžních míst vyřešit co nejvíce úloh. Na začátku soutěže obdrží každý tým zadání šesti úloh. Jakmile tým dospěje u některé z nich ke správnému, většinou číselnému výsledku, dostane zadání další. Kdo vyřeší v časovém limitu nejvíce úloh, vyhrává.

Více informací se dočtete na stránkách soutěže zde:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info