Matematický klokan

Matematický klokan má své kořeny v Austrálii a posledních 30 let se rozšiřuje zeměmi Evropy, v ČR se poprvé konal již v roce 1995. Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení.

18. 3. 2024 Berenika Chromá žáci ZŠ a SŠ učitelé ZŠ a SŠ

Bez popisku

Aktuální ročník proběhne: 22. března 2024

Pro koho?

Nejnižší kategorie soutěže se mohou účastnit již žáci 2. třídy ZŠ, nejvyšší kategorie je pro předposlední a poslední ročník SŠ. Žáci soutěží jako jednotlivci v následujících kategoriích:
Cvrček: 2. a 3. třída ZŠ
Klokánek: 4. a 5. třída ZŠ
Benjamín: 6. a 7. třída ZŠ
Kadet: 8. a 9. třída ZŠ
Junior: 1.⁠⁠⁠⁠⁠ a 2. ročník SŠ
Student: 3. a 4. ročník SŠ

Kdy a kde?

Soutěž se koná jednorázově, obvykle v pátek třetího týdne v březnu. Koná se ve všech krajích naší republiky a žáci soutěží z lavic své vlastní školy.

Info

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.
Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Mohlo by vás zajímat:

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity promine přijímací zkoušku pro akademický rok 2024/2025 účastníkům soutěže Matematický klokan – kategorie Student, a to v případě, že se umístí v celostátním kole s bodovým hodnocením 115 bodů a výše.

Více informací se dočtete na stránkách soutěže zde:


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info