Za přírodou do Obřan

  • 29. dubna 2022
    16:00 – 18:30
  • Sraz v 16 hodin na konečné zastávce tramvaje č. 4 – Babická, Brno-Maloměřice a Obřany

Srdečně vás zveme na botanickou exkurzi podél řeky Svitavy přes Přírodní památku Obřanská stráň až do lesů západně od Svitavy. Vašimi průvodci budou Mgr. Martin Jiroušek, Ph.D. (Ústav biologie rostlin, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita v Brně; Ústav botaniky a zoologie PřF MU) a Mgr. Eva Šmerdová, Ph.D. (Ústav botaniky a zoologie PřF MU).

Exkurze je vhodná pro všechny botanické nadšence. Nezapomeňte si s sebou vzít mobil či jiné chytré zařízení, abyste si mohli vyzkoušet poznávání rostlin pomocí aplikace iNaturalist a zadávání nalezených druhů do databáze. Od 29. 4. do 2. 5. totiž probíhá tzv. City Nature Challenge – akce, do které se zapojují města po celém světě a soutěží o nejvyšší počet pozorování volně žijících a rostoucích druhů na jejich území. Tak neváhejte a vydejte se do přírody zdokumentovat biologickou rozmanitost vašeho okolí! City Nature Challenge 2022: Poznej brněnskou džungli!

Kromě města Brna se do letošního ročníku City Nature Challenge zapojila také Praha, České Budějovice a Uherské Hradiště. Více informací najdete na stránkách akce.

Bez popisku

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info