Entomologicko-arachnologická exkurze do Přírodního parku Bobrava

  • 30. dubna 2022
    10:15 – 14:00
  • Sraz v 10:15 hodin na vlakové stanici Omice

Srdečně vás zveme na zoologickou exkurzi, která povede z Omic do Tetčic (cca 8 km) přes Přírodní park Bobrava. Vašimi průvodci budou entomologové Mgr. Jiří Procházka, Ph.D. (Moravské zemské muzeum) a Mgr. Marek Hučín (Ústav botaniky a zoologie, PřF MU), a specialistka na pavouky Mgr. Eva Líznarová, Ph.D. (Ústav botaniky a zoologie, PřF MU).

Exkurze je určena pro všechny zájemce o přírodu a je vhodná i pro děti. Pokud se chcete exkurze účastnit, prosím, napište vedoucímu exkurze na adresu jprochazka@mzm.cz.

Můžete si s sebou vzít na exkurzi mobil či jiné chytré zařízení a vyzkoušet si poznávání druhů pomocí aplikace iNaturalist, případně zadávání nalezených živočichů do databáze. Od 29. 4. do 2. 5. totiž probíhá tzv. City Nature Challenge – akce, do které se zapojují města po celém světě a soutěží o nejvyšší počet pozorování volně žijících a rostoucích druhů na jejich území. Tak neváhejte a vydejte se do přírody zdokumentovat biologickou rozmanitost vašeho okolí! City Nature Challenge 2022: Poznej brněnskou džungli!

Kromě města Brna se do letošního ročníku City Nature Challenge zapojila také Praha, České Budějovice a Uherské Hradiště. Více informací najdete na stránkách akce.

Bez popisku

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info