Dny geografie 2023

  • 14. – 15. listopadu 2023
  • Geografický ústav PřF MU, Kotlářská 2, Brno (posluchárny Z3 a Z4)

Venku za okny padá listí a to znamená jediné – opět se blíží oblíbená popularizačně vzdělávací akce Dny geografie! Svým programem se klasicky zapojí i Geografický ústav Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.

Tento rok v rámci Dnů geografie proběhne série přednášek výhradně na brněnských školách, kde vystoupí experti z Geografického ústavu. Mimo tuto sérii se však uskuteční i přednáška přímo na Přírodovědecké fakultě, a to v režii RNDr. Petra Daňka, Ph.D. a RNDr. Mgr. Pavla Doboše, PhD., kteří se budou zabývat velmi aktuálním tématem – izraelsko-palestinským konfliktem. Přednáška s názvem „Gaza mezi utrpením a terorismem: mají geografové co říct ke vzdálenému konfliktu?“ proběhne ve dvou termínech:

  • 14. 11. 2023 od 16:00 (posluchárna Z4)
  • 15. 11. 2023 od 11:00 (posluchárna Z3)

V rámci přednášky si objasníte základní skutečnosti, které jsou potřeba pro pochopení tohoto konfliktu. Důraz bude kladen zejména na argumenty obou stran, kterými si obhajují svoje cíle. Co vše mohou říct geografové ve střední Evropě k situaci na Blízkém východě? To se dozvíte, pokud se rozhodnete přednášky zúčastnit. Prostor pro dotazy a diskusi nebude chybět!

Přednáška je určena především pro studenty středních škol a odhadovaná doba trvání jsou dvě vyučovací hodiny.

Nezapomeňte, že součástí letošních Dnů geografie je i GIS Day!

Přehled všech akcí v rámci Dnů geografie

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info