Víkendové soustředění studentů učitelství fyziky

1 kredit

F1150, podzimní semestr

2 dny za semestr, zápočet

15. 11. 2023 Bc. studium Mgr. studium

Bez popisku

Podívejte se na předměty v ISu: F1150

Víkendové soustředění studentů učitelství fyziky nemá žádné prerekvizity. Předmět je určen pouze pro studenty mateřských oborů.

Co se dozvíte a jak samotný předmět probíhá?

Jak už název napovídá, nejedná se o standardní předmět ve školních lavicích. Místo toho vyrazíte na víkend plný fyzikální zábavy a inspirace do výuky. Na pozdim 2023 se soustředění odehrávalo v přátelském prostředí v hotelu Renospond na úpatí Českomoravské vysočiny, v CHKO Toulovcovy Maštale.

Program je po dobu celého výletu velice pestrý. První večer vás čeká fyzikální kvíz, kde si pro vás profesionálové připraví nejrůznější nástrahy středoškolské fyziky obohacené o názorné demonstrace. Následující den jste letos mohli zažít dopoledne plné výstřelů, kde byste sami mohli vyzkoušet střelbu z luku, katapultu nebo z bramborového díla.

Po celou dobu pobytu vás provází fyzikální experimenty, a to od základních demonstrací až po pájení jednoduchých obvodů. Máte příležitost se nejen seznámit s novými experimenty, ale také se podělit o své nápady a projekty s ostatními. Součástí je také vytváření pomůček do výuky, které si odtud odnesete.

Jeden z nejvýznamnějších prvků tohoto víkendu jsou debaty o učitelství fyziky. Účastníci mohou sdílet své názory a zkušenosti týkající se vlastní výuky.

Na závěr vás nikdo nezkouší, ani nepíšete žádný test. Zápočet získáte pouze za aktivní účast.

Proč si vybrat právě tento předmět?

Setkávají se zde studenti, profesoři a absolventi učitelství fyziky, takže získáte nejen nové znalosti kontakty, ale také si vytvoříte cenné ve svém oboru. Získáte tu i praktické dovednosti, které můžete využít ve své učitelské praxi.

Zúčastněte se otevřených diskusí o výuce fyziky, podělte se o své názory, zkušenosti, ale i obavy a získáte nový pohled od zkušenějších kolegů. Seznámíte se se studenty z ostatních ročníků, což vám umožní vybudovat síť podpory a spolupráce s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako vy. A v poslední řadě zde dostanete příležitost si osobně popovídat se svými vyučujícími, což může vést ke zpříjemnění atmosféry na dalších společných hodinách.

Takže ať už jsi student učitelství fyziky nebo náš absolvent, vyraz s námi na tento fyzikální víkend a načerpej spoustu inspirací a dobré nálady!

Dostanete se do příjemného prostředí, kde lépe seznámíte se svými spolužáky je vyučujícím. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info