Didaktika fyziky 1

3 kredity

F7641, podzimní semestr

2 hodiny týdně, zkouška

24. 2. 2023 Mgr. studium

Bez popisku

Podívejte se na předmět v ISu: F7641

Didaktika fyziky 1 nemá žádné prerekvizity a je otevřena studentům libovolného oboru.

Co se dozvíte?

V tomto předmětu neuslyšíte žádnou obsáhlou teorii k vyučování, ale dozvíte se zkušenosti, tipy a triky z praxe středoškolského učitele.

Zjistíte, jak správně zařadit do hodiny početní úlohy a experimenty. Jaké zdroje je možné pro výklad použít, jakým způsobem lze žákům zadávat práci a jak je hodnotit. V neposlední řadě se vyučující věnuje tomu, co žákům raději zatajit, aby je to zbytečně nemátlo.

Jak samotný předmět probíhá?

Výuka probíhá interaktivně. Nejen učitel, ale i studenti, vypráví postřehy z praxí a společně rozebírají konkrétní situace. Předmět se uskutečňuje na brněnském gymnáziu v učebně fyziky, kde si můžete osahat spoustu fyzikálních pomůcek a experimentů.

Na hodiny není potřeba si nic chystat, ani si psát poznámky. Všechny potřebné materiály vám poskytne učitel.

Předmět je ukončen zkouškou, která je rozdělena do tří částí – příklad, pojem a experiment. Kromě správného vypočítání zadaného středoškolského příkladu je požadováno i jeho vhodné zařazení do výkladu a zhodnocení celkové náročnosti pro středoškoláky. Pojem i experiment, který máte na zkoušce vysvětlit, případně předvést, bude náhodně vybrán z předem známého seznamu.

Proč si vybrat právě tento předmět?

Tento předmět je pro budoucí učitele fyziky povinný, ale na své si přijde každý, kdo chce znovu navštívit školní prostředí a zopakovat si něco ze středoškolské fyziky.

Dostanete se do příjemného prostředí, kde lépe seznámíte se svými spolužáky i s vyučujícím. Navíc si při otevřených debatách zlepšíte své komunikační a argumentační dovednosti a utřídíte si myšlenky ohledně své vlastní budoucí výuky.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info