ÚDiF

Fyzika je všude kolem nás. Pokaždé, když zvednete batoh ze země, pokaždé, když zakopnete cestou do schodů. Dokonce vždy, když se jen nadechnete, uvádíte do pohybu procesy na jejichž popisu pracovali fyzikové napříč historií. K tomu, abychom okouzlili studenty a nadchli je pro fyziku ale občas potřebujeme něco trochu víc. Víc hlasitějšího, víc neobvyklého a sem tam také podstatně hořlavějšího. Protože to všechno fyzika být umí a všechny tyhle vlastnosti má fyzika v podání ÚDiFu. Uskupení ve kterém najdeme mnoho současných či bývalých studentů a zaměstnanců Masarykovy univerzity a které s univerzitou spolupracuje i třeba při výuce nebo na různých popularizačních projektech.

9. 9. 2023 žáci ZŠ a SŠ učitelé ZŠ a SŠ studenti učitelství

Bez popisku
Ukázka z vystoupení


Úžasné Divadlo Fyziky, jak se tato skupinka nazývá, není ani zdaleka přehnaný název. Přesně to totiž zažijete, když se na jedno z jejich představení přijdete podívat. Nečekejte ale jen prázdné efekty a kouřová zrcadla, krom nepopiratelného ohromení si divák odnáší i nové informace a pohled na svět okolo, protože, na rozdíl od běžných kouzelnických představení, vám tito kouzelníci vysvětlí každé tajemství za svými triky.

Co vše ÚDiF nabízí

Nejznámější částí repertoáru této skupiny jsou vzdělávací představení pro studenty. Z nabídky si vyberou jak školy všeho druhu, tak i firmy a pořadatelé veřejných akcí cílených i třeba spíše na starší publikum.
Kromě vystoupení pořádá ÚDiF i například workshopy, jako je práce s pájkou nebo výroba elektromotorku.
Co nesmím opomenout je práce ÚDiFu s pedagogy. Fascinující nemusí být fyzika jen na velkých show. Každá hodina fyziky je malé představení a je jen na učiteli, jestli se dočkáte nudného přednesu monologů nebo poutavé zábavy s poučením. Aby stále více hodin patřilo spíše do druhé kategorie zážitků, pořádá ÚDiF semináře zaměřené na pokusy proveditelné ve školních podmínkách právě pro účastníky z řad nadšených pedagogů.
Na závěr stojí za zmínku další projekty pod křídly ÚDiFu jako je dětský kroužek KrTeK nebo seriál Badatelna.

Kontakt

Veškeré informace naleznete na webových stránkách uskupení.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info