Chemický klub pro SŠ

Chemický kroužek je určen pro vysoce motivované středoškoláky, kteří by si v chemické laboratoři rádi vyzkoušeli náročnější laboratorní experimenty. Účastníci si vyzkouší přípravu řadu organických a anorganických látek se zajímavými vlastnostmi (léčiva, fotochromní sloučeniny, fluorescenční barviva apod.). Nebo si zkusí izolovat z přírodních zdrojů organické látky a studovat je s využitím různých instrumentálních technik běžně používaných v reálném výzkumu (nukleární magnetická rezonance, infračervená a UV/vis spektroskopie, plynová chromatografie).

23. 8. 2022 žáci ZŠ a SŠ

Bez popisku

Pro koho?
Kroužek je určen pro vysoce motivované středoškolské studenty, kteří mají vážný zájem o chemii. Podmínkou je ukončený první ročník SŠ (ekvivalentní ročník víceletých gymnázií).

Kdy a kde?
Kroužek probíhá v pátek jednou za 3 týdny od 15:00 do 19:00 hod (4 hodiny) v laboratoři Ústavu chemie C10/109 (pavilon C10 v přízemí v univerzitním kampusu) Masarykovy Univerzity v Brně-Bohunicích.

Info/přihláška
Podmínkou účasti je přihlášení přes webový formulář do 3. 9. 2022. Následně bude vybráno 12 nejlepších studentů, kteří budou kontaktováni do 11. 9. 2022.
Kurz je zdarma v rámci projektu MŠMT „Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2022".

Více informací o kroužku


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info