Interaktivní biologický seminář

Jsi na střední škole a chystáš se maturovat z biologie? Chceš se hlásit na vysokou školu, na přírodovědný obor zaměřený na biologii, medicínu či farmacii? Baví tě biologie a rád objevuješ nové věci? Chceš se dozvědět více o světě kolem sebe? Jestli si na otázky odpověděl kladně, pak je IBIS určený právě tobě!

1. 3. 2021 žáci ZŠ a SŠ

Bez popisku

Co je to IBIS?

Interaktivní biologický seminář (IBIS) je korespondenční kurz pro nadšené středoškolské studenty, které baví biologie a přírodní vědy obecně. Kurz navazuje na bohatou historii korespondenčních seminářů na Masarykově univerzitě a je organizován studenty a učiteli Přírodovědecké fakulty.

V rámci IBISu budou řešitelé plnit zajímavé úlohy, které se vztahují k tématům, která proberou ve škole, ale také se budou týkat témat, na která ve školních osnovách nezbývá místo, např. novější objevy ve vědě. Naučí se lépe pracovat s textem, vyhledávat relevantní informace a utvářet si vlastní názor na danou problematiku.

Jak IBIS probíhá?

Řešitelé se nejprve zaregistrují na webových stránkách ibis.sci.muni.cz/registrace , a poté budou v průběhu školního roku řešit 4 sady úloh. Každá sada obsahuje 5 zaměřených úloh na různá témata, která se vždy týkají biologické problematiky.

Co z toho budou řešitelé mít?

Rozšíří si obzory za hranice školních osnov a budou se umět lépe orientovat v hledání potřebných informací. Navíc se řešitelé mohou seznámit s jinými studenty, kteří mají podobný zápal pro biologické obory.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info