Botanické a zoologické přednášky

Zajímá vás biologie? Rádi byste si poslechli přednášku, nabitou nejnovějšími poznatky z oborů Botanika a Zoologie? Chtěli byste zjistit, jakým tématům se věnují zaměstnanci a studenti z Ústavu botaniky a zoologie (ÚBZ) PřF MU? Tak to jste na správném místě.

17. 12. 2021 žáci ZŠ a SŠ učitelé ZŠ a SŠ studenti učitelství

Bez popisku

Pro koho

Přednášky jsou určeny pro odborné publikum i širokou veřejnost.

Kdy a kde

Přednášky se konají vždy ve čtvrtek v univerzitním kampusu Brno-Bohunice. V posledních dvou letech měli přednášky také hybridní nebo online formu kvůli pandemickým opatřením. Doporučujeme sledovat aktuální informace o přednáškách na webových stránkách nebo Facebooku ÚBZ.

  • Zoologické přednášky probíhají od 13:00 do 15:00 hodin.
  • Botanické přednášky, které pořádá ÚBZ ve spolupráci s Jihomoravskou pobočkou České botanické společnosti (ČBS), probíhají od 16:00 do 18:00 hodin.

Program

Na co se můžete v rámci těchto cyklů přednášek těšit? Na odborné i populárně-naučné přednášky zaměstnanců MU i zvaných hostů z jiných institucí a organizací, veřejné habilitační a profesorské přednášky, studentské referáty z literatury, referáty o diplomových či doktorských prací, obhajoby doktorských prací studentů ÚBZ a mnoho dalšího. Většina přednášek je v češtině, ale slovenštinu či angličtinu také uslyšíte.

Program přednášek je vždy zveřejněn na začátku nového semestru (září a únor) na stránkách ÚBZ (Novinky Aktuální program seminářů Botanického či Zoologického) nebo na stránkách Jihomoravské pobočky ČBS.

Záznamy vybraných přednášek můžete zhlédnout na YouTube kanálu ÚBZ.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info