Jak se daří Sdílenu?

sdileno 190 454x454

Máte chuť prodiskutovat, co se vám na studiu učitelství líbí a co by mohlo být lepší? Chcete být součástí komunity budoucích učitelů na přírodovědecké fakultě? Neváhejte a sledujte Sdíleno! Víc se dozvíte v článku na webu Učit se učit. 

Online výuka z pohledu studenta

On line výuka z pohledu studenta Computer keyboard

Vysokoškolští studenti mají za sebou téměř tři celé semestry distanční výuky. V porovnání s klasickou prezenční výukou došlo k mnoha změnám.

Jaké strasti nově studenty provází a jaké výhody distanční výuka vlastně přinesla? Článek o distanční výuce očima jednoho vysokoškolského studenta si můžete přečíst zde

Co je Minecraft: education edition?

minecraft1 137 300x200 

 

 

 

 

Minecraft je populární počítačová hra ve světě, který se skládá z jednotlivých krychlových bloků. Minecraft: education edition je verze této hry koncipovaná do škol, která uvede hráče do světů určených přímo do výuky.

Co je Minecraft: education edition se dozvíte v článku.

Jak získat Minecraft: education edition?

minecraft8 138 800x435

 

 

 

 

 

Minecraft: education edition je program volně dostupný pro studenty a vyučující Masarykovy univerzity. Pro ostatní je k dispozici demo verze programu.

Připravili jsme si pro vás návod, jak jej získat.

Pracovní nabídka!

Pracovni nabidka young smart mathematician drawing on the chalkboar 2021 04 05 06 18 47 utc

Gymnázium Hodonín hledá na plný úvazek učitele/-ku matematiky a fyziky s nástupem od září 2021. Nejedná se pouze o zástup, ale je zde perspektiva smlouvy na dobu neurčitou. Vaše nabídky s životopisem můžete zasílat do 18. 4. na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Angličtina pro přírodovědce - inovace

Angličtina pro přírodovědce

Na Přírodovědné fakultě Masarykovy univerzity musí student splnit zkoušku z cizího jazyka na úrovni B2. Novinkou ve výběru jazyka a jeho zaměření je možnost zkouška z anglického jazyka na úrovni B2 s pedagogickým zaměřením. K přípravě je vhodné využít možnosti dvousemestrálního kurzu Angličtina pro přírodovědce s pedagogickým zaměřením. 

Celý článek včetně rozhovoru zde.

Dny otevřených dveří PřF 2021

Přemýšlíte o studiu biologie, fyziky, geografie, geologie, chemie, matematiky? Nebo je vaším snem být učitelem těchto oborů na střední škole?

Máme pro vás pozvání na online Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty MU! Zavčas se registrujte a přidejte se 23. 1. a 26. 1. do chatovacích místností, kde vám odpovíme na vaše otázky.

Váš zájem nás těší.

Na online frontě (1. část)

Na online frontě Irča

Vyvolání diskuze ve skupině a získávání zpětné vazby od studentů je nesmírně komplexní problematika, na kterou se dá nahlížet z mnoha úhlů.

Mgr. Hana Vrtalová se pokusila v tomto článku nabídnout několik užitečných nástrojů, které ji v džungli online výuky usnadnily život a věří, že by mohly být učitečné i pro vás. Přejeme hodně zdaru, úspěchů a radostí ve vaší online výuce.

Sdíleno

happy high school girl using laptop in classroom Y4CT5MA upraveno 101 5245x3497Skupina studentů, která se pojmenovala jako „Sdíleno”. 

Chceš se k nám připojit? Čím se zabýváme? K čemu ti to bude?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem víc se dočteš v článku od Bc. et Bc. Vladimíry Šťastné, která se ve skupině Sdíleno aktivně angažuje.

Science slam MINI series

Science slam je vědecko-popularizační formát, ve kterém vědci představují svůj výzkum široké veřejnosti přístupnou a zábavnou formou.
Letos 
na podzim se můžete těšit na novinku: Science slam MINI series. Každý týden zveřejníme jedno video, které si můžete užít z pohodlí domova.

Na koho se můžete těšit:

 DSC6606 

26. 10. Jan Bobek (FNUSA)

2. 11. Luboš Brabenec (CEITEC)

9. 11. Petr Miarka (Fakulta stavební. VUT)

16. 11. Hana Svozilová (CEITEC)

23. 11. Lenka Karpíšková (PřF)