Online výuka z pohledu studenta

 Computer keyboard

Ráno vstanu, za pět minut mi začíná hodina. Unavená a rozespalá usedám k počítači, pouštím si Teamsy, Zoom nebo Meet. Pustím si kameru, abych se přivítala s učitelem, při první příležitosti ji zase vypnu a jdu si pro snídani...

Prostor J4

Prostor J4

Zajímá vás co se skrývá pod tajemným označením J4? Pokud jste fanoušky šachu, možná byste se pokusili najít toto políčko na šachovnici, pokud jste většími fanoušky šachu, nejspíš byste si velmi rychle uvědomili, že takové políčko by bylo zcela mimo hrací plánek. Takový prostor je. Trochu mimo plánek, trochu mimo šachovnici a trochu snad mimo naše zažité způsoby.

Nahrávací a streamovací místnost

nahravaci mistnost 165 2880x2160

Na PřF v areálu Kotlářská vzniklo nové nahrávací centrum.

Centrum bude k dispozici studentům učitelských studijních programů pro tvorbu jejich závěrečných prací, v rámci výuky různých předmětů a případně dle zájmů jedinců. V případě volné kapacity bude možnost využití centra i pro vyučující z praxe. 

Sochy na MUNI

sochy na MUNI 154 677x903

Pokud jste někdy procházeli bohunickým kampusem nebo jiným areálem Masarykovy univerzity, mohli jste si všimnout nevšedních soch, které zkrášlují venkovní i vnitřní veřejně dostupné prostory. Některých si všimnete snadno, jiné denně míjíte, dokud se jednou nepodíváte pořádně a nezjistíte, že fontána před rektorátem, kolem které jste bez většího pozastavení pocházeli celé roky je dílem architekta a sochaře Zdeňka Makovského. 

Co je Minecraft: education edition?

minecraft5 138 800x438

Co je Minecraft?

Minecraft je počítačová hra v otevřeném světě, který se skládá z jednotlivých krychlových bloků, které si můžete představit jako takové LEGO kostky. Bloky můžete ničit a získávat, nebo je pokládat a je to jen a jen na vás, co ve svém světě uděláte. Minecraft představuje svobodu a volnost a rozvíjí kreativitu. Hra zaujala hráče natolik, že se jedná se o jednu z nejhranějších her vůbec a slyšel o ní skoro každý žák.

A co je Minecraft: education edition?

Univerzálnost světa složeného z bloků představuje spoustu možností, jak jej využít. Proto vznikla verze Minecraftu do škol, Minecraft: education edition, která přináší světy a výukové lekce určené do výuky. Učiteli umožňuje přímo ve hře žáky usměrňovat, kontrolovat a komunikovat s nimi. Studenti si zase mohou ukládat svůj postup.

 

Jak získat Minecraft: education edition?

minecraft8 138 800x435

Zásadní otázka, zvládne to můj počítač?

Nejedná se o nijak náročnou hru a měl by ji zvládnout každý počítač, jen si připravte doporučených 16 GB místa na harddisku. Stáhnout si můžete verze pro Windows, Chromebook, Mac a iPad, pro využití ve výuce je aktuálně dostupná verze pro Windows a Mac. K ovládání hry je potřeba myš a klávesnice, nebo dotyková obrazovka.

Jak oživit distanční výuku?

Jak oživit distanční výuku modern child uses app on tablet to study and draw 7Y8Q592

 

V době online výuky se hodí mít po ruce nějakou aplikaci, která výuku zpestří a žáky aktivizuje. S ostatními studenty učitelství jsme sestavili seznam takřka většiny nejznámějších a nejpoužívanějších online pomůcek. Nezapomínejme však, že méně je více.

Na online frontě (část první)

Na on line frontě

V půlce září jsme s kolegy z J4 (učebna a také prostor, kde vyučujeme naše předměty) zažívali ohromnou nejistotu. Plánování výuky tradičně kontaktních předmětů, které stojí na osobní interakci s našimi studenty, když jsme nevěděli, jakou formou bude výuka probíhat, bylo značně stresující. Věřím, že jako studenti učitelství jste zažívali podobnou míru stresu jen možná na jiných frontách.

Angličtina pro přírodovědce

Angličtina pro přírodovědce

Na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity mají studenti povinnost úspěšně absolvovat zkoušku z anglického jazyka. Na bakalářském studiu na úrovni B1 a na studiu magisterském B2. K úspěšnému zvládnutí zkoušky a procvičení anglického jazyka slouží na univerzitě přípravné kurzy pořádané zkušenými lektory. 

Akce pro středoškoláky

Akce pro středoškoláky dedicated to science 2021 04 02 19 14 02 utc

Masarykova univerzita pořádá mnoho akcí, které jsou zaměřené na středoškolské studenty. Přehled o akcích Přírodovědecké fakulty, Fakulty informatiky a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity najdete na webu prostredoskolaky.muni.cz. Jedná se o soutěže, korespondenční semináře, kroužky, workshopy, letní školy, apod. K dispozici je přehledná brožurka ke stažení