Pracovní nabídka pro matematiky!

Pracovní nabidka pro matematky mathematical calculations H6CX5GW

Masarykova střední škola Letovice, příspěvková organizace, přijme na plný úvazek učitele Matematiky s nástupem nejpozději 1. 9. 2021.

Pozvání na Matematické exkurze

Pozvání na matematické exkurze 623PCPD

Ústav matematiky a statistiky nabízí v průběhu roku pro školy matematické exkurze, kde se dozvíte spoustu zajímavostí ze světa matematiky, a mimo jiné i kde se s matematikou setkáte v běžném životě. Pro zobrazení recenzí či možnosti objednání přejděte na celý článek.

Chaos a kvadratická funkce

Popis: převzatý od pořadatele akce

Ve světě kolem nás byla a je řada situací a problémů, které zdánlivě vzdorují přesnému matematickému popisu. Příkladem tohoto procesu jsou náhodné jevy, které matematika popsala v 17. století. Podstatně déle trvalo pochopení chaotického chování některých složitých systémů. Nalezení jejich formálního popisu se řadu desetiletí a století zdálo nemožné.

Originální pozdrav pro matematiky

Výstřižek Sudoku zadání 86 498x568

Zajímavý a netradiční matematický pozdrav si připravil doc. RNDr. Jaromír Šimša. Aktivita pro všechny, kteří rádi luští sudoku. Pro případ nouze přikládáme i řešení.

Celý článek zde.

 

Geogebra jednoduše i složitěji

Geogebra

Popis: převzatý od pořadatele akce

V první části dílny ukážeme (zopakujeme) hlavní filosofii práce s nástrojem a projdeme základní ovládací prvky. Ve druhé části ukážeme, jak využít naše vlastní geometrické vědomosti – využijeme GeoGebru ve výuce stereometrie – pro zviditelnění průniků rovin a řezů na tělesech. Ve třetí části ukážeme, jak vyrobit jednoduchý aplet a poskytnout jej žákům pro potřeby samostudia. 

Proč nám nejdou slovní úlohy

slovni 89 611x432

Popis: převzatý od pořadatele akce.

Slovní úlohy – strach? Nenávist? Problémy se čtením a pochopením textu? Vynechat nebo učit? Proč se jich děti bojí, proč je nemají rády? 

Podíváme se, jak je důležité číst zadání až do konce, jak můžeme s dětmi i na 1. stupni řešit slovní úlohy o 2 neznámých a jak se nebát logiky a malování. 

Projedeme úlohy napříč druhým stupněm, někde se zastavíme a trochu detailněji se podíváme na slovní úlohy, na soustavy rovnic, na úlohy o pohybu z pohledu fyzika... 

Forma: online na Google meet. Registrace na online vysílání zde, více akcí najdeš na webu JCMM 

Úvodní článek matematika

Zveřejnili jsme článek o tom, jaké možnosti studia nabízí Masarykova univerzita v Brně pro budoucí i současné učitele matematiky na středních školách. Pokud vás toto téma zajímá, dočtete se více zde

Matematika nahled