BrKoS

brkosBRněnský KOrespondeční Seminář, neboli zkráceně BrKoS, je matematická soutěž vedená pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity, vhodná pro všechny středoškoláky (popřípadě i pro žáky ZŠ škol), která je plná netradičních úloh a matematických problémů. Pokud tedy máte rádi různé hádanky a úlohy, zasazené do kreativních příběhů ze světa matematiky, je pro vás tento seminář to pravé.

InterSob

sobInterSob = 1 den + Brno + tým + rozum + pohyb + tvořivost + zápal + hra. Tak by se dala nejvýstižněji popsat tato matematická soutěž pro středoškoláky v Brně. Hráči sestaví dvou až čtyřčlenný tým, se kterým následně navštěvují stanoviště s pestrými úlohami. Všechny důležité informace jsou vystižené v následujícím videuhttps://www.youtube.com/watch?v=ZeuF0a-bnBM

KoMár

komárPokud jsi student druhého stupně základní školy nebo student odpovídajícíh ročníků na gymnáziu a nestačí ti probírání trojčlenky nebo převodů jednotek, pak se zúčastni Komára! Komár je každoroční, korespondenční seminář plný logických a matematických úloh, vhodný pro všechny, kteří se nebojí zajímavých a občas i trochu zapeklitých úloh. 

Přednášky pro školy

Matematika pro školyÚstav matematiky a statistiky nabízí základním i středním školám možnost interaktivních exkurzí na vybraná popularizační témata z oboru matematiky. Na exkurzi se žáci dozví, kde všude v běžném životě je matematika ukryta a kde se s ní mohou setkat. 

BRLOH

Brloh mensi team work conept hard working university students ZCVYKDVLákají tě matematické hádanky, úlohy a další zapeklitosti? Máš rád týmovou spolupráci? Pak je BRLOH kombinací přesně toho, co hledáš! BRLOH (neboli Brněnská logická hra) je každoroční matematická a týmová soutěž pro studenty základních škol a nižších gymnázií, která probíhá online, většinou na podzim. Na ty nejlepší týmy pak čekají i věcné odměny!