BrKoS

brkosBRněnský KOrespondeční Seminář, neboli zkráceně BrKoS, je matematická soutěž vedená pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity, vhodná pro všechny středoškoláky (popřípadě i pro žáky ZŠ škol), která je plná netradičních úloh a matematických problémů. Pokud tedy máte rádi různé hádanky a úlohy, zasazené do kreativních příběhů ze světa matematiky, je pro vás tento seminář to pravé.

 

Pro koho

BrKoS je primárně určen pro studenty středních škol a gymnázií. Mohou se však zúčastnit i studenti základních škol.

Kdy a kde

Seminář probíhá online. V průběhu celého školního roku je soutěžícím rozesláno celkem 6 sérií úloh. Část příkladů je navíc tematicky zaměřená, jsou vybírány zajímavé příklady z různých oblastí matematiky. Dále jsou během roku  pořádány výlety po okolí Brna, zimní a letní soustředění a online soutěž MathRace.

Info

Nejlepší řešitelé mají příležitost se zúčastnit zadarmo soustředění, ti úplně nejlepší se mohou těšit na věcné ceny.

Web akce: http://brkos.math.muni.cz/
Registrace: http://brkos.math.muni.cz/index.php?s=registration

InterSob

sobInterSob = 1 den + Brno + tým + rozum + pohyb + tvořivost + zápal + hra. Tak by se dala nejvýstižněji popsat tato matematická soutěž pro středoškoláky v Brně. Hráči sestaví dvou až čtyřčlenný tým, se kterým následně navštěvují stanoviště s pestrými úlohami. Všechny důležité informace jsou vystižené v následujícím videuhttps://www.youtube.com/watch?v=ZeuF0a-bnBM

 

Pro koho

Pro středoškolské studenty.

Kdy a kdy

Soutěž se každoročně koná v Brně. Hra je městská, to znamená, že po městě je rozmístěných několik hlavních stanovišť s úkoly (povětšinou v parcích, v prostorech s nižší koncentrací lidí či v univerzitních budovách). InterSob se zpravidla koná na jaře.

Info

Hlavní stránky soutěže naleznete zde: https://intersob.math.muni.cz/
Registrace pro rok 2022 prozatím nebyla spuštěna.

KoMár

komárPokud jsi student druhého stupně základní školy nebo student odpovídajícíh ročníků na gymnáziu a nestačí ti probírání trojčlenky nebo převodů jednotek, pak se zúčastni Komára! Komár je každoroční, korespondenční seminář plný logických a matematických úloh, vhodný pro všechny, kteří se nebojí zajímavých a občas i trochu zapeklitých úloh. 

 

 

Pro koho

Akce je pořádána pro studenty druhého stupně základních škol, respektive studenty nižšího gymnázia. Pro starší studenty je pořádán Brkos, který probíhá podobnou formou jako Komár. 

Kdy a kde

Celá akce je pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity, organizítory jsou pak studenti Gymnázia Brno, tř. Kpt. Jaroše.

Info

Více informací a také úlohy z předešlých let naleznete na webu Komára zde.

Přednášky pro školy

Matematika pro školyÚstav matematiky a statistiky nabízí základním i středním školám možnost interaktivních exkurzí na vybraná popularizační témata z oboru matematiky. Na exkurzi se žáci dozví, kde všude v běžném životě je matematika ukryta a kde se s ní mohou setkat. 

Pro koho?

Exkurze jsou připravovány pro studenty základních a středních škol.

Kde a kdy?

Matematické exkurze probíhají po domluvě prakticky kdykoli. Celá událost se koná zpravidla na Ústavu matematiky a statistiky, nicméně je možné exkurzi zorganizovat i na samotných základních i středních školách.

Info

Podrobné informace naleznete na webuhttps://science.math.muni.cz/exkurze/
Pro přihlášení na exkurzi kontaktujte pana docenta Zemánka:
doc. Mgr. Petr Zemánek Ph.D.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

BRLOH

Brloh mensi team work conept hard working university students ZCVYKDVLákají tě matematické hádanky, úlohy a další zapeklitosti? Máš rád týmovou spolupráci? Pak je BRLOH kombinací přesně toho, co hledáš! BRLOH (neboli Brněnská logická hra) je každoroční matematická a týmová soutěž pro studenty základních škol a nižších gymnázií, která probíhá online, většinou na podzim. Na ty nejlepší týmy pak čekají i věcné odměny!

 

Pro koho

Soutěže se mohou zúčastnit až čtyřčlenné týmy ze studentů základních škol, popřípadě nižších gymnázií. Členové týmu nemusí být nutně z jedné školy, nesmí být však součástí více týmů najednou.

Kdy a kde

Celá soutěž probíhá online, a to v podzimních měsících. Soutěž má několik kol a trvá přibližně měsíc. Na vyřešení každé série úloh má tým přesně jeden týden.

Info

Více informací naleznete na webových stránkách, kde se můžete i se svým týmem přímo zaregistrovat (v pravém horním rohu naleznete tlačítko Registrace).