Pracovní nabídka!

Nabídka práce

Děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci vypisuje výběrové řízení na místo akademického pracovníka na katedru fyziky na místo asistenta nebo odborného asistenta se zaměřením na didaktiku fyziky.

Termín pro odevzdání přihlášek je do 20. 6. 2021. Podrobné informace.

 

Sochy na MUNI

 sochy na MUNI 154 677x903

Busty velikánů by člověk na univerzitě asi čekal. Kromě toho se ale Masarykova univerzita může pochlubit i jedním z Tanečníků a jinými díly současného umění.

Pozvánka na 142. Fyzikální kavárnu

northern lights on the shore of the arctic ocean WSQHXK8

Již tradiční fyzikální kavárny nezastaví ani nepřízeň pandemické situace. Forma se sice trochu změnila, ale to nikterak neubírá tomu, kolik zajímavostí se dozvíme z chystaných přednášek. 

Fyzikální advent s ÚDiFem

20201201 000639 Irena FOTO2 94 4608x3456

Netradiční čokoládový kalendář si pro ty, které už vylupování sladkostí neláká, připravila skupina Úžasného divadla fyziky (ÚDiF). 

V jejich adventním kalendáři na bonbóny nenarazíte, najde zde ale komponenty na malé pokusy (např. se zrcátkem a svíčkou), které si můžete sami doma vyrobit a dozvědět se tak něco nového z matematiky a fyziky.

Polovodiče

polovodice 6

Nový článek z fyziky přináší učební text pro střední školy na téma polovodiče. Vysvětluje problematiku vedení elektrického proudu v látkách, využívá mnoho lehko představitelných přirovnání, zabývá se možnostmi změny vlastností polovodičů, vysvětluje pojmy n- a p- polovodiče. Celý článek najdete zde

Jak naše oči vidí

zrak obr1

Článek se zabývá nastíněním a demonstrací některých vad zraku. Představuje také několik zajímavých pokusů, které jsou nenáročné na pomůcky a dají se proto snadno zařadit do vyučování. Článek si můžete přečíst zde

Úvodní článek fyzika

Pro všechny, které láká stát se učitelem fyziky na střední škole, tu máme článek, ve kterém se dozví, co musí absolvovat, aby dosáhli vysněného cíle. Článek si můžete přečíst zde

Fyzika nahled