KrTeK

krtek 196 800x533Kreativně Technický Kroužek dělá čest svému názvu. Malí kutilové se zde naučí pracovat s pájkou, pilou nebo chemoprénem a budou moci popustit uzdu tomu šílenému vědci a vynálezci, který se v nich skrývá!

I během online období fongovali KrTci neohroženě dál na dálku a vyrobili si doma autíčka na vlastní pohon nebo prováděli pokusy z optiky v domácím měřítku.

A co teprve, když je viry netrápí? Pojďte to zjistit!

 

 

Kdy

Každý týden, dny budou upřesněny.

Kde 

Během jara 2021 probíhaly lekce online, takže se nebojte, jsme připraveni na všechno. Za běžných podmínek se ale scházíme v areálu na Kotlářské Přírodovědecké fakulty MU. 

Info

Veškeré aktuální informace naleznete zde.

Fyzikální soustředění na Cikháji

cikháj 198 1350x900Pro studenty středních škol se zájmem o fyziku pořádáme každoročně soustředění u Cikháje pod Žákovou horou. Každý ročník má své vlastní tíma, od kterého se odvíjí i program.

V průběhu čtyř dnů se získáme spoustu nových informací, vyzkoušíme si fyziku na vlastní kůži a i u toho stihneme hry a další venkovní aktivity.  

Nebojte se, že bychom se celé dny věnovali jen suchopárným přednáškám. Čemukoli suchopárnému se budeme v letošním 27. ročníku vyhýbat. Letos nás zajímá voda a ta přeci suchá být nemůže. Nebo ano? 

Kdy

Letošní ročník proběhne 6. 9. září 2021.

Kde 

Tábor Šárka, Heroltice u Tišnova.

Pro koho

Pro studenty i učitele středních škol.

Přihlášení 

Přihlašovací formulář naleznete zde.

Info

web události

Fyzikální představení pro SŠ

Fyzikalni predstaveni dry ice smoke in bowl on black background N5G2Q6LPřímo na vaší střední škole můžete zhlédnout jedno ze dvou fyzikálních představení v našem repertoáru.

Nebojte se, že bychom potřebovali nějaké zvláštní prostory, či technické vybavení, vystačíme si se zcela obyčejnou třídou a jednou vyučovací hodinou. 

Pozoruhodný křemík je představení věnující se v dnešní době velmi důležitému prvku. Proč je ale právě křemík tolik využívaný v elektronickém světě? Jaké jsou ty vlastnosti, které ho činí tak vyjímečným? Na to si odpovíme neobvyklou, původní a hlavně názornou cestou. 

Mrazivý dusík už podle názvu napovídá, co nám právě tento prvek předvede. Experimenty s tekutým dusíkem jsou nejen fascinujícími a efektními, ale jsou i obohaceny fyzikální hloubkou, která dodá představení na studijním významu. 

Kromě doplňku k učivu fyziky se představení hodí i k chemii nebo technologickým předmětům.

Kdy

Dle domluvy.

Kde 

Na vaší škole. Minimální počet představení se odvíjí od vzdálenosti školy.

Pro koho

Střední školy.

Přihlášení a poplatek

Přihlašování probíhá přes formulář zde.

Cena 30 Kč za studenta.

Info

Web události

 

Fyzikální praktikum pro střední školy

Fyzikalni praktikum pro stredni skoly electrical testing tools in lab oscilloscope KGPG33WStudenti mají příležitost navštívit praktika v prostorách univerzit. Mohou si tak vyzkoušet měření tíhového zrychlení a rychlosti zvuku nebo práci s profesionálním hranolovým spektroskopem. Krom těchto úloh, ale najdete i takové, při kterých budete zkoumat spin-orbitální interakce v atomech sodíku a draslíku nebo proměříte a podrobíte analýze UV spektra molekuly dusíku.

 

Kdy

Od října 2021 opět obnovujeme!

Kde 

Areál Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, budova č. 6 (fyzika), místnost fyzikálního praktika 1.

Pro koho

Třídy středních škol.

Přihlášení a poplatek

Přihlášení se provádí přes kalendář podle návodu zde.

Info

Web události 

Demonstrační experimenty

Demonstracni experimenty2 perpetual motion UHRC9QYFyzika je věda o dějích kolem nás a o světě, který je třeba objevovat názorně. Nabízíme proto možnost placených bloků demonstračních experimentů pro studenty středních škol. Do nabídky patří experimenty z oboru mechanických kmitů, elektřiny a magnetismu nebo optiky.

V 60 minutách se studenty provedeme motivační úvod do dané látky a vždy prospěšné opakování. 

Kdy

Pátek 8:009:50, středa 15:0016:50. Jiné termíny po domluvě. Délka bloku je 60 minut.

Kde 

Areál Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, budova č.6 (fyzika), posluchárna F2.

Pro koho

Nejméně 20 studentů, maximální počet je pak 70 posluchačů.

Přihlášení a poplatek

Přes webový formulář zde 

Poplatek 30 Kč za studenta.

Fyzikální kavárna

kavárnalogo 192 794x339Učitel se nikdy nepřestává vzdělávat. Součástí tohoto procesu je i neustálé hledání inspirace. Proto se už staly pravidelné fyzikální kavárny tradicí.

 

 

Neformální setkání nad šálkem kávy či čaje, příjemné diskuze nad aktuálními tématy hořícími ve vzdělávání či fyzice, a to vše obohacené ještě o zajímavou přednášku od odborníků z různých odvětví. Takto probíhají tyto kavárny. Pokud vás fyzika láká a přemýšlíte, jak pro ni nadchnout i své studenty, je tato akce dělaná přímo pro vás!

 

Kdy

Každý třetí čtvrtek v měsíci od 17:00.

Kde

Posluchárna F2, budova 6 v areálu PřF MU, Kotlářská 2, Brno. V průběhu posledního roku jsme fungovali i online přes MS Teams.

Pro koho

Od studentů učitelství fyziky po ostřílené fyzikáře.

Přihlášení a poplatek

Stačí jen přijít!

Info

Web události