Výstava léčivých rostlin

Botanická zahrada bylinky. 0AF27D1B C20C 4A9E 9188 C34954F79C90

Do 4. 7. 2021 se koná již 59. ročník Výstavy léčivých rostlin, kterou můžete navštívit v Botanické zahradě Lékařské fakulty MU.

Kurz poznání našich řas, hub a vodních bezobratlých

Kurz poznani 173 3872x2593

Srdečně zveme středoškolské studenty na praktický kurz poznání řas, hub a vodních bezobratlých České republiky, který pořádá ústav Botaniky a zoologie (ÚBZ) PřF MUNI. Kurz se bude konat 10.–12. září 2021 v Bílých Karpatech.

Botanická exkurze na Pálavu

Botanicka exkurze na Palavu 172 2581x1728

Srdečně Vás zveme na exkurzi do CHKO Pálava, která se uskuteční v sobotu 12. června 2021. Sraz bude v 9:00 zde. Trasa bude zhruba 7 km dlouhá – půjde se z Milovic do Mikulova přes krásně rozkvetlou Milovickou stráň, Milovický les a bývalé vojenské cvičiště.

Ornitologická exkurze na Černovickou terasu

Ornitologická exkurze

Zveme vás na exkurzi na Černovické terasy, která je právem označována za brněnský ptačí ráj – můžete zde nalézt přes 120 druhů ptáků včetně řady ohrožených druhů (např. břehule říční, vlha pestrá (na obrázku), bělořit šedý, koroptev polní).

Mobilní aplikace – Botanická fotogalerie

Botanicka fotogalerie pro mobil 169 960x548

V článcích můžete najít nový příspěvek o třech mobilních aplikacích: botanický atlas, klíč (FlowerID) a poznávačky rostlin, které jsou zdarma dostupné na webovém portálu Botanická fotogalerie.

Botanická fotogalerie

Bot.fot.plakátek

V sekci články pro vás máme jeden zbrusu nový text o webovém portálu Botanická fotogalerie, který představuje fotografickou databázi cévnatých rostlin a rostlinných společenstev České republiky.

Za botanickými skvosty Špidláků

Za botanickými skvosty Špidláku

Srdečně Vás zveme na exkurzi do přírodní památky Špidláky, kterou pořádá Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MUNI. Exkurze se můžete zúčastnit zdarma, tak neváhejte a vyražte s námi za botanickými skvosty Špidláků!

Honba za petrklíči

Honba za petrklíči 1442x911

V článcích můžete najít nový příspěvek o probíhajícím projektu Honba za petrklíči, který se zabývá  studiem heterostylie (různočnělečnosti) prvosenky jarní v Evropě. Do tohoto projektu se můžete zapojit také. Ale pozor, musíte to stihnout než prvosenky odkvetou!

Soběšické rybníčky – exkurze

Sobesicke rybnicky exkurze 161 940x788

Zveme Vás na botanicko-zoologickou exkurzi do přírodní památky Soběšické rybníčky v Brně. Můžete se těšit například na jedlé jarní byliny, lesní rostliny, vodní bezobratlé živočichy nebo obojživelníky, které Vám představí botanička Petra Štěpánková a hydrobioložka Jana Petruželová z Masarykovy univerzity.

Experimenty

Experimenty

Na internetu je množství webových portálů, které nabízejí spoustu zajímavých tipů pro laboratorní cvičení. Zde je máme všechny pohromadě.