Jak se dělá věda – kurzy pro učitele středních škol

Jak se dela veda 132 1772x1251

Ústav botaniky a zoologie PřF MUNI pořádá nejrůznější aktivity pro středoškolské učitele, např. botanické, zoologické a mykologické exkurze; komentované návštěvy botanických a zoologických zahrad; nebo laboratorní cvičení z botaniky a zoologie.

 

 

  1. Botanické, zoologické a mykologické exkurze, zaměřené na poznávání rostlin, živočichů a hub naší přírody. V rámci těchto kurzů se učitelé seznámí s metodami sběru a vyhodnocování terénních dat. Některé metody (např. zápis fytocenologického snímku) si sami vyzkouší.
  2. Komentované návštěvy botanických a zoologických zahrad, které mají za cíl seznámit učitele s konkrétní organizací a nabídkou aktivit využitelných ve výuce biologie.
  3. Exkurze do zázemí Ústavu botaniky a zoologie v univerzitním kampusu Brno-Bohunice. Učitelé nahlédnou do sbírek (herbář, zoologické sbírky) i moderně vybavených laboratoří, a seznámí se s moderními laboratorními metodami. Vybrané metody (např. izolaci DNA) si mohou sami vyzkoušet.
  4. Laboratorní cvičení z botaniky a zoologie, která probíhají v učebnách a laboratořích v univerzitním kampusu Brno-Bohunice. Učitelé si zopakují zásady práce s preparačním a světelným mikroskopem, a samostatně si připraví různé preparáty (např. trvalý preparát s křídlem motýla) a pokusy (např. izolace rostlinných barviv).

Kdy

Tyto kurzy se konají nepravidelně.

Přihláška

Chcete-li o kurzech dostávat informace, napište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie