Kurz biologie v Kaprálově mlýně

20210218 212112 voda upraven

Kurz terenní biologie v unikátní přírodě Moravského krasu. Účastnící se seznámí s metodami terénní práce profesionálních botaniků a zoologů, některé z nich si vyzkouší.

Pro koho

Kurz je určen pro motivované středoškolské studenty.

 

Kdy a kde

Kurz bude probíhat o víkendu (pátek neděle). Kurz probíhá každý rok, tradičně v květnu červnu v Kaprálově mlýně blízko Ochozu u Brna. 

 

Přihláška

Přihlásit se můžete na stránkách https://prostredoskolaky.muni.cz/biologie.

Terénní biologové v akci

Square Simple

Baví tě „zelená“ biologie? Chodíš rád do přírody? Zajímá tě, jak vypadají zvířata, rostliny a houby zblízka a podle čeho se určují? Pak tě rádi přivítají v kurzu Terénní biologové v akci. Zde se seznámíš s mnohými organismy, které žijí a rostou kolem nás. Hlavním cílem kurzu je seznámit studenty se živou přírodou kolem nás, tedy naučit se poznávat organismy které se dají běžně najít v Brně a jeho okolí. Kurz spočívá ve dvou základních aktivitách:

  • 1) Terénní exkurze s demonstrací nalezeného materiálu a výukou odběrových metod.
  • 2) Samostatná práce s živým i sbírkovým materiálem v laboratoři, spojená s odborným výkladem.

Pro koho

Kurz je určen pro motivované středoškolské studenty, kteří mají vážný zájem o přírodu.

 

Kdy a kde

Kurz bude probíhat jednou za měsíc ve středu odpoledne. V plánu je 5 exkurzí do přírody v Brně (září-říjen, duben-červen)) a 5x praktikum v prostorách Ústavu botaniky a zoologie v univerzitním kampusu Masarykovy Univerzity v Brně-Bohunicích (listopad-březen). Změna programu (např. kvůli počasí) je možná.

 

Přihláška

Přihlásit se můžete na stránkách bioskopu.