Nabídka přednášek a témat prací SOČ

Nabidka prednasek a temat SOC 125 1224x818

Máš zájem o populárně-naučnou přednášku z biologie? Chceš se zapojit do středoškolské odborné čínnosti (SOČ) pod vedením zkušeného lektora a vědeckého pracovníka z Masarykovy univerzity? Podívej se na nabídku Ústavu experimentální biologie a Ústavu botaniky a zoologie na PřF MUNI.

Terénní biologové v akci

Terenni biologove v akci 1824x1216

Baví tě „zelená“ biologie? Chodíš rád do přírody? Zajímá tě, jak vypadají zvířata, rostliny a houby zblízka a podle čeho se určují? Pak tě rádi přivítají v kurzu Terénní biologové v akci. Zde se seznámíš s celou řadou organismů, které žijí a rostou kolem nás.

Kurz biologie v Kaprálově mlýně

Kurz biologie v Kapralove mlyne 4272x2848

Baví tě botanika a/nebo zoologie? Chceš se naučit poznávat nové rostliny a živočichy? Chceš si vyzkoušet terénní práci biologů? Pojeď s námi na třídenní kurz terénní biologie. Seznámíš se s metodami terénní práce profesionálních botaniků a zoologů, některé z nich si vyzkoušíš, a poznáš unikátní přírodu Moravského krasu.

Kurz poznání našich řas a hub

Kurz poznani nasich ras a hub 130 3872x2593

Chceš si rozšířit své znalosti o řasách a houbách? Pojeď s námi na třídenní exkurzi spojenou s praktickou výukou poznávání přírodního materiálu. Osvojíš si metody odběru řas a hub z různých biotopů. Naučíš se připravovat vzorky, pracovat s mikroskopickou technikou i určovací literaturou a vyhodnocovat nalezená řasová a houbová společenstva.

Týden vědy v univerzitním kampusu Brno-Bohunice

Tyden vedy v univerzitnim kampuse Brno Bohunice 131 4000x3000

Chceš se podívat do moderních biologických laboratoří v kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích a vyzkoušet si některé metody zpracování vzorků? Chceš si prohlédnout herbář a zoologické sbírky? Přihlas se na kurz a poznáš zázemí Ústavu botaniky a zoologie PřF MUNI.

Kurz genetiky a molekulární biologie pro učitele středních škol

Kurz genetiky a molekularni biologie 151 5038x2590

Ústav experimentální biologie PřF MUNI pořádá každý rok dvoudenní kurz genetiky a molekulární biologie, který má za cíl rozšířit a prohloubit znalosti středoškolských učitelů biologie. Účastníci získají na konci kurzu osvědčení o jeho absolvování. Kurz je akreditován u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Jak se dělá věda – kurzy pro učitele středních škol

Jak se dela veda 132 1772x1251

Ústav botaniky a zoologie PřF MUNI pořádá nejrůznější aktivity pro středoškolské učitele, např. botanické, zoologické a mykologické exkurze; komentované návštěvy botanických a zoologických zahrad; nebo laboratorní cvičení z botaniky a zoologie.

Interaktivní biologický seminář (IBIS)

IBIS logo 231x155

Jsi na střední škole a chystáš se maturovat z biologie? Chceš se hlásit na vysokou školu na přírodovědný obor zaměřený na biologii, medicínu či farmacii? Baví tě biologie a rád objevuješ nové věci? Chceš se dozvědět více o světě kolem sebe? Jestli si na otázky odpověděl kladně, pak je IBIS určený právě tobě!