Dny otevřených dveří PřF 2021

Přemýšlíte o studiu biologie, fyziky, geografie, geologie, chemie, matematiky? Nebo je vaším snem být učitelem těchto oborů na střední škole?

Máme pro vás pozvání na online Dny otevřených dveří Přírodovědecké fakulty MU! Zavčas se registrujte a přidejte se 23. 1. a 26. 1. do chatovacích místností, kde vám odpovíme na vaše otázky.

Váš zájem nás těší.

Na online frontě (1. část)

Na online frontě Irča

Vyvolání diskuze ve skupině a získávání zpětné vazby od studentů je nesmírně komplexní problematika, na kterou se dá nahlížet z mnoha úhlů.

Mgr. Hana Vrtalová se pokusila v tomto článku nabídnout několik užitečných nástrojů, které ji v džungli online výuky usnadnily život a věří, že by mohly být učitečné i pro vás. Přejeme hodně zdaru, úspěchů a radostí ve vaší online výuce.

Sdíleno

happy high school girl using laptop in classroom Y4CT5MA upraveno

 Skupina studentů, která se pojmenovala jako Sdíleno”.

Chceš se k nám připojit? Čím se zabýváme? K čemu ti to bude?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem víc se dočteš v článku od Bc. et Bc. Vladimíry Šťastné, která se ve skupině Sdíleno aktivně angažuje.

Panelová diskuze: Jak připravit žáky na měnící se svět

Popis: převzatý od pořadatele akce

Podnikavost je označovaná za jednu z klíčových kompetencí pro 21. století. ​

Je spojována s podporou aktivního občanství, adaptabilitou a kreativitou. Jak jí rozumět v kontextu školní výuky? Patří vůbec do škol? A jako roli v podpoře podnikavosti žáků sehrávají učitelé a ředitelé škol?

Těmito a dalšími otázkami se budeme zabývat v panelové diskuzi se zástupci školství, neziskového a komerčního sektoru.

Forma: online přes Zoom

Na panelové diskuzi vystoupí mj. RNDr. Břetislav SvozilPh.D. absolvent doktorského studia na PřF, aktuálně externě spolupracuje s Ped MUNI. 

Máte o akci zájem? Zaregistrujte se na akci přes formulářRegistrace je nutná!

Více informací se dozvíte na webu Ped Muni. Pořadatelem akce je katedra pedagogiky a JIC.

Terapie sdílením

Popis: převzatý od pořadatele akce

❔ Začínáte učit a hned se musíte potýkat s nástrahami distanční výuky? Jsme tu pro vás! 📚

👉🏽 Rozdělíme se do menších skupinek a společně si popovídáme o problémech, které nás nejvíc trápí.

👉🏽 Každá skupina bude mít možnost probrat jiné téma, na konci si pak nasdílíme tipy na zlepšení.

Forma: online přes Zoom

Máte o akci zájem? Zaregistrujte se na akci přes formulář, můžete se přidat také na FB událost.

Pořadatelem akce je Otevřeno Praha (dceřinná část Otevřeno – iniciativy Pedagogických fakult, která vznikla v r. 2015 na PdF MUNI)

Science slam MINI series

Science slam je vědecko-popularizační formát, ve kterém vědci představují svůj výzkum široké veřejnosti přístupnou a zábavnou formou.
Letos 
na podzim se můžete těšit na novinku: Science slam MINI series. Každý týden zveřejníme jedno video, které si můžete užít z pohodlí domova.

Na koho se můžete těšit:

 DSC6606

26. 10. Jan Bobek (FNUSA)

2. 11. Luboš Brabenec (CEITEC)

9. 11. Petr Miarka (Fakulta stavební. VUT)

16. 11. Hana Svozilová (CEITEC)

23. 11. Lenka Karpíšková (PřF)

 

Pozvánka na Open day 2020

Plánujete navštívit Den otevřených dveří Přírodovědecké fakulty MU, ale obáváte se, že to kvůli koronaviru nebude možné? 

Neobávejte se.

Masarykova univerzita připravuje historicky první ONLINE den otevřených dveří tzv. Open day. 

Přírodovědecká fakulta si připravila 3 časové bloky, ve kterých představí možnosti studia. Mimo jiné bude k dispozici i chatovací místnost se studenty, kteří rádi odpoví na jakékoliv otázky ohledně studia přírodních věd. Obdobný program má připravený každá fakulta, můžete tedy virtuálně navštívit až 3 fakulty za jeden jediný den z pohodlí domova.

Celá akce proběhne již v sobotu 7. listopadu 2020 a to jak v areálu Kotlářské (antropologie, fyzika, geografie, geologie, matematika), tak v univerzitním kampusu (chemie, biologie, biochemie). Časové bloky jsou 9:00 – 10:30, 10:30 – 12:00 a 12:30 – 14:00. 

Využij tuto jedinečnou příležitost a zaregistrujte se na stránkách akce Open day 2020

Dodatečné kolo přijímacího řízení na PřF MU

pythagorean theorem math class in the school PPWHUBH upravena

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity otevírá dodatečně druhé kolo přijímacího řízení na programy učitelství matematiky a učitelství fyziky. Termín podání e-přihlášky je od 20. 7. do 31. 8. 2020.

Podrobné informace zveřejnila Přírodovědecká fakulta MU na svých stránkách. V kalendáři portálu Učit se učit naleznete termín konání, který si můžete jednoduše uložit do vlastního kalendáře.

Nové a inovované předměty na PřF MU pro budoucí učitele

V r. 2019 je na Přírodovědecké fakultě MU řešen projekt CRP "Učitelství pro střední školy na filozofických a přírodovědeckých fakultách v České republice", reg. číslo ROZV/C9/2019. V rámci tohoto projektu dochází k zavedení / inovaci několika předmětů pro budoucí učitele přírodovědných předětů a to:

- za chemii: předmět Praktikum středoškolské chemie

- za biologii: předmět Biologická technika

- za geografii: předmět ICT v geografickém vzdělávání

 

V rámci IS MU budou postupně publikovány jednotlivé metodické materiály a budeme Vás o nich také informovat prostřednictvím webu Učit se učit.

Obnova portálu Učit se učit

logo

Po několika letech došlo k obnovení portálu Učit se učit. Původní portál vznikl v r. 2010 s cílem lépe připravit budoucí středoškolské učitele (předmětů matematika, fyzika, chemie, biologie a geografie) na jejich budoucí povolání a požadavky praxe.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity vytvořila v r. 2019 nový web se stejným názvem a posláním. Mimo podporu studentů učitelství by web měl přímo podporovat učitele z praxe vyučující příslušné předměty.

Web bude informovat o akcích (přednáškách, soutěžích, kurzech apod.) zajímavých pro učitele a studenty učitelství. Také zde najdete nejrůznější informace z příslušných oborů, např. o nově vzniklých učebních materiálech do nových / inovovaných předmětů pro studenty učitelství.

Pro další informace přejděte rovnou do jednotlivých sekcí: Biologie, Chemie, Geografie, Matematika a Fyzika.