Prostor J4

Prostor J4

V areálu na Kotlářské, v budově, kam běžně chodíváte do knihovny se nachází trochu jinačí prostor, než přísné akademické prostředí kolem. Prostor J4.

Nahrávací a streamovací místnost

nahravaci mistnost 165 2880x2160

Na PřF vznikla nově nahrávací a streamovací místnost pro studenty učitelských studijních programů a pro vyučující z praxe. Místnost nabízí široké využití moderní kvalitní techniky – projektor, interaktivní tabule, kamera, apod. Další informace naleznete zde

Konference didaktiky přírodních věd DidSci+ 2021

Ve dnech 23.–24. června 2021 se uskuteční online konference didaktiky přírodních věd DidSci+ 2021, kterou letos organizuje Ústav chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Jak komunikovat vědu přes média a sociální sítě

Jak komunikovat vědu pozvanka 00001

FSS MU Katedra mediálních studií a žurnalistiky zve, především vědce a Ph.D. studenty PřF MU, kteří pracují na výzkumu, jehož výsledky by mohli komunikovat do médií a na sociální sítě, apod., na praktický kurz „Jak komunikovat vědu přes média a sociální sítě“.

Download this file (Jak komunikovat vědu_pozvanka.pdf)Jak komunikovat věduJak komunikovat vědu_pozvánka(757 kB)

Panelová diskuze: Jak připravit žáky na měnící se svět

Popis: převzatý od pořadatele akce

Podnikavost je označovaná za jednu z klíčových kompetencí pro 21. století. ​

Je spojována s podporou aktivního občanství, adaptabilitou a kreativitou. Jak jí rozumět v kontextu školní výuky? Patří vůbec do škol? A jako roli v podpoře podnikavosti žáků sehrávají učitelé a ředitelé škol?

Těmito a dalšími otázkami se budeme zabývat v panelové diskuzi se zástupci školství, neziskového a komerčního sektoru.

Forma: online přes Zoom

Na panelové diskuzi vystoupí mj. RNDr. Břetislav SvozilPh.D. absolvent doktorského studia na PřF, aktuálně externě spolupracuje s Ped MUNI. 

Máte o akci zájem? Zaregistrujte se na akci přes formulářRegistrace je nutná!

Více informací se dozvíte na webu Ped Muni. Pořadatelem akce je katedra pedagogiky a JIC.

Terapie sdílením

Popis: převzatý od pořadatele akce

❔ Začínáte učit a hned se musíte potýkat s nástrahami distanční výuky? Jsme tu pro vás! 📚

👉🏽 Rozdělíme se do menších skupinek a společně si popovídáme o problémech, které nás nejvíc trápí.

👉🏽 Každá skupina bude mít možnost probrat jiné téma, na konci si pak nasdílíme tipy na zlepšení.

Forma: online přes Zoom

Máte o akci zájem? Zaregistrujte se na akci přes formulář, můžete se přidat také na FB událost.

Pořadatelem akce je Otevřeno Praha (dceřinná část Otevřeno – iniciativy Pedagogických fakult, která vznikla v r. 2015 na PdF MUNI)

Pozvánka na Open day 2020

Plánujete navštívit Den otevřených dveří Přírodovědecké fakulty MU, ale obáváte se, že to kvůli koronaviru nebude možné? 

Neobávejte se.

Masarykova univerzita připravuje historicky první ONLINE den otevřených dveří tzv. Open day. 

Přírodovědecká fakulta si připravila 3 časové bloky, ve kterých představí možnosti studia. Mimo jiné bude k dispozici i chatovací místnost se studenty, kteří rádi odpoví na jakékoliv otázky ohledně studia přírodních věd. Obdobný program má připravený každá fakulta, můžete tedy virtuálně navštívit až 3 fakulty za jeden jediný den z pohodlí domova.

Celá akce proběhne již v sobotu 7. listopadu 2020 a to jak v areálu Kotlářské (antropologie, fyzika, geografie, geologie, matematika), tak v univerzitním kampusu (chemie, biologie, biochemie). Časové bloky jsou 9:00 – 10:30, 10:30 – 12:00 a 12:30 – 14:00. 

Využij tuto jedinečnou příležitost a zaregistrujte se na stránkách akce Open day 2020

Dodatečné kolo přijímacího řízení na PřF MU

pythagorean theorem math class in the school PPWHUBH upravena

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity otevírá dodatečně druhé kolo přijímacího řízení na programy učitelství matematiky a učitelství fyziky. Termín podání e-přihlášky je od 20. 7. do 31. 8. 2020.

Podrobné informace zveřejnila Přírodovědecká fakulta MU na svých stránkách. V kalendáři portálu Učit se učit naleznete termín konání, který si můžete jednoduše uložit do vlastního kalendáře.

Učební materiály z biologie

Bi1050 Biologická technika

V rámci inovace kurzu, která byla zaměřena na pozorování vybraných organismů mikroskopickou technikou ve středoškolských podmínkách, byly vytvořeny studijní i metodické materiály. Tyto materiály jsou dostupné na stránkách předmětu nebo pro studenty kurzu v Informačním systemu MU.

Obnova portálu Učit se učit

logo

Po několika letech došlo k obnovení portálu Učit se učit. Původní portál vznikl v r. 2010 s cílem lépe připravit budoucí středoškolské učitele (předmětů matematika, fyzika, chemie, biologie a geografie) na jejich budoucí povolání a požadavky praxe.

Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity vytvořila v r. 2019 nový web se stejným názvem a posláním. Mimo podporu studentů učitelství by web měl přímo podporovat učitele z praxe vyučující příslušné předměty.

Web bude informovat o akcích (přednáškách, soutěžích, kurzech apod.) zajímavých pro učitele a studenty učitelství. Také zde najdete nejrůznější informace z příslušných oborů, např. o nově vzniklých učebních materiálech do nových / inovovaných předmětů pro studenty učitelství.

Pro další informace přejděte rovnou do jednotlivých sekcí: Biologie, Chemie, Geografie, Matematika a Fyzika.